Čokoládová krizeNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 47
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:5 830

Kromě kontroverzních Černých Petrů patří k nizozemským oslavám Mikuláše také písmena z čokolády. I jejich budoucnost je však ohrožena. Tentokrát ne kvůli nařčení z rasismu (písmena jsou k dostání v mléčné, hořké i bílé verzi), ale kvůli nedostatku kakaa.

Přepis titulků

Všichni jsme to už zažili: nedostatek surovin. Zatím to byl nedostatek ropy nebo čisté pitné vody, ale teď se na nás zdá se řítí skutečná pohroma – celosvětový nedostatek čokolády. Čokoláda by mohla dojít už v roce 2020, a proto chtějí humanitární organizace upozornit na následující. Následuje sdělení vlády ohledně čokoládové krize. V roce 2020 budou vyčerpány světové zásoby čokolády.

Pro miliony lidí to bude mít katastrofální následky. Zatím jsme tomu čelili tím, že jsme chudé udržovali v chudobě, ale teď se z nich tak či onak stali spotřebitelé. Zejména miliarda Číňanů představuje hrozbu pro náš trh s čokoládou. Jelikož čokoláda zvyšuje libido, rodí se čím dál více Číňanů, kteří jedí čím dál více čokolády a plodí čím dál více Číňanů a tak dále. Takzvaný Droste efekt.

K dovršení katastrofy obsahují čínská písmena mnohem více čokolády. Cena čokolády tak stoupá rychleji, než se čekalo. Tato nestabilní situace vzbuzuje obavy o budoucnost. Vědci hledají náhradu, ale kvůli nedostatku surovin nemohou vyrobit čokoládu. CO DĚLÁ VLÁDA? Vláda vytváří strategickou zásobu kakaa určenou pro ty, kdo by v případě krize představovali nebezpečí pro společnost.

jako ženy během menstruace a dva týdny před ní. Nebo po ní. Dobrovolníci z veřejné sbírky se u vás zastaví, jakmile vyjde naše hvězda. Pomozte! Každý zbytek čokolády je vítán. CO MŮŽETE UDĚLAT VY? Neplýtvejte kakaem. Dejte dětem místo čokoládových cigaret normální cigarety. Letos byla čokoládová písmena přetavena na čokoládové mezery.

Najdete je v supermarketech vedle bublinek z čokolády Bros. Apelujeme na vás a věříme, že sami přijdete s úspornými opatřeními. Použijte svou vlastní kakaovou fantazii. Zapojte se! Pokud totiž teď nic neuděláme, budou naše děti vyrůstat ve světě, kde v Kinder Surprise… už není překvapení.

Líbilo se vám to? Tak odebírejte náš kanál. Klikněte na tlačítko odběru na mém nose. Klik. Klikněte. Dobře, nebudu se hýbat. Klikněte. Prima. Překlad: Misschien www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář