Lee Mack a četbaWould I Lie to You?

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 81
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:2 472
Když Lee Mack čte nějakou knihu, začne tím, že si nejprve přečte poslední větu? S Leem jsou v týmu John Cooper Clarke a Caroline Quentin. V Davidově týmu jsou pak Judi Love a Chris McCausland.

Přepis titulků

Když čtu knihu knihu, přečtu si nejdřív poslední větu. - Davide? - Proč to děláš, Lee? Jsem Číňan. Je to něco, co jsem začal dělal v raném věku. A pak už mi to zůstalo. Možná jsem pověrčivý. Možná je to taková moje zvláštnost, díky které jsem rozkošný. Jasně.

Jaké knihy čteš? Jaké žánry? Nedávno jsem si koupil slovník a začal jsem posledním slovem. - A tím je? - Zyzzyva. - Super. Co to je? - Druh amerického brouka nosatce. Poslední kniha, kterou jsem dočetl, byla kniha s názvem Chci být tvůj, kterou napsal on. - A co byla ta poslední věta? - Poslední věta zněla… Pokud si chceš stěžovat, napiš poslednímu úterku, kdy mě to ještě zajímalo.

- Kdy by mě to ještě zajímalo. - Tak. Hele, nač ten australský přízvuk? Odpověz, Johne. Proč máš ten přízvuk? - Díky, že sis vzpomněl. - Možná to není pravda. Co byla nejhorší poslední věta, co jsi četl? Ta byla: „Tohle byl můj příběh. Snad se vám líbil. Já jsem Rob Brydon.

Dobrou noc.“ Mě šokuje, že čteš knihy. Tak co myslíte? Podle mě říkáš pravdu. Lee působí trošku šáhle, ne? Že jo? Lee asi říká pravdu. Podle nás začíná četbu knihy tím, že si přečte poslední větu. Lee, byla to pravda, nebo lež? Byla to… - Pravda.

- Jo! Je to tak, Lee čte knihy tak, že si nejprve přečte poslední větu. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nejlepší mi na tom přijde to, že Zyzzyva je skutečně jihoamerický brouk čeledi nosatcovití a David Mitchell se tomu směje, jak kdyby si to Lee právě vymyslel :)

32

Odpovědět

Tak tady jsem doufal, že to bude lež, protože mi hlava nebere, proč by si inteligentní, vzdělaný, sečtelý člověk totálně zkurvil čtenářský zážitek tím, že by si mohl vyplácnout nějaký spoiler. Například poslední věta knihy Setkání s Rámou od A.C.Clarkea (mimochodem, jedna z nejlepších posledních vět, jaké jsem kdy četl - samozřejmě v kontextu celé knihy) je spoiler jak hovado a když člověk čte román samotný, tak už někde ve třetině má po veškerých překvapeních.

Nebo poslední věta románu Katyně od P. Kohouta. Ta sice není spoiler, ale v rámci knihy v ní dojde k něčemu neobvyklému a je velice úderná. Taky velká škoda si ubrat na efektu.

A koneckonců i ten Harry Potter... jako asi se dá u víceméně dětských knih očekávat, že hlavní hrdina přežije až do konce, ale dneska už můžou být (starší) děti trochu vycvičené G.R.R.Martinem, který se nerozpakuje zabít kohokoli kdykoli, takže u HP člověk taky zjistí, že Rowlingová není tak drsná jako GRRM.

56

Odpovědět

Tak zaleží jaké čte knihy. Třeba u autobiografií tohle asi vůbec nevadí.

00

Odpovědět

Mně třeba spoilery vůbec nevadí. U knih jsem si tedy nikdy děj nevyzrazoval, ale u filmů nebo seriálů mně to vůbec nevadí. Naopak, úplně všechno, na co se dívám, se užiju mnohem, ale mnohem víc až napodruhé. Holt každý jsme jiný :-)

11

Odpovědět

+Ramesse III.To jsou ale dvě nesouvisející věci. Jedna věc je zničit si prvotní zážitek úplně zbytečným spoilerem, jiná věc je opakované čtení knihy bnebo zhlédnutí filmu. A ano, druhý zážitek může být skvělý díky tomu, že už se nemusíme soustředit na hlavní dějovou linku či zvraty, ale všímat si detailů nebo technického provedení.

Takový Šestý smysl nebo Vykoupení z věznice Shawshank jsou napodruhé, napotřetí, skvělé filmy a člověk si s chutí užije tu práci s náznaky, které od počátku něco napovídají. Ale zároveň mají oba filmy výrazné twisty, které je opravdu potřeba před prvním sledováním neznat. Jasně, dnes už je to trochu těžké, když jde o 30 let staré filmy, ale na Youtube a Patreonu jsou takové ty kanály lidí, kteří se natáčejí u prvotního sledování různých filmů a seriálů a je vidět, že těch lidí, co to neviděli, je pořád hodně, a zaplaťpámbů se k nim nedonesly ty spoilery.

32