Včera jsem otevřel Facebook a ve zprávách jsem našel odkaz na toto video, které mi poslali tvůrci webseriálu Continuum. Hlavní herečka Melanie Merkosky v něm děkuje mně za vytvoření anglických a českých titulků k webseriálu a vám za to, že seriál sledujete a podporujete.

Loading the player...

Právě takovéhle chvíle mě utvrzují v tom, že práce, kterou tu už skoro 3 roky děláme, má nějaký smysl a především o tom, že za překlad a zpopularizování webseriálů jsou tvůrci povětšinou velice vděční. Ono když se podíváte například na sledovanost webseriálu Continuum na YouTube, bude vám jasné proč. 1. epizoda má sice 59 256 zhlédnutí, ale to je způsobeno i podle komentářů hlavně tím, že většina lidí vyhledávala stejnojmenný kanadský televizní seriál. Poslední díl 1. řady má na YouTube už jen 2 710 zhlédnutí, a to je zveřejněn déle než měsíc. Hlavní problém tkví v tom, že většina webseriálů je na YouTube jen velmi těžko dohledatelná, a pokud vám o nich někdo neřekne, vůbec nevíte, že existují. My jsme si naštěstí u nás na webu za těch 32 měsíců vybudovali základnu návštěvníků, kteří kvalitní webseriály vítají, a proto u nás Continuum sleduje v průměru asi 4 500 lidí, takže se dá říct, že Češi a Slováci tvoří dost zásadní část fanouškovské základny. I proto můžete na FB stránce seriálu vidět, že největší počet lidí, kterým se stránka líbí, pochází z hlavního města Prahy. :-) Tímto bych vám tedy rád poděkoval za to, že jste si na webseriály zvykli a nenadáváte pořád, že byste místo nich radši viděli talk show nebo Whose Line. Tvůrci jsou za vaši přízeň povětšinou hodně vděční a aspoň se dozví, že vůbec nějaké Česko a Slovensko existuje.

Pokud vás Continuum do teď míjelo, můžete to napravit a začít webseriál sledovat zde. Další díl vysíláme již dnes večer ve 21:00!