V rámci naší nepravidelné rubriky, ve které zveřejňujeme videa od nadějných českých tvůrců, bych vám dnes rád představil krátký válečný film mého, dneškem 19letého bratrance Michala Martince.

Počin, který dostal název Šedá doba, zaslal k talentovým zkouškám na FAMU – Katedra střihové skladby. Na tomto desetiminutovém snímku, který mimo jiné i sám natočil a napsal, se pokusil ukázat svůj střih v tom nejlepším světle. Nás, dobrovolné herce – jeho blízké kamarády – vybavil airsoftovými zbraněmi a vojenským oblečením, které si vypůjčil z různých army shopů, a mohlo se točit. Na filmu jsme strávili celkem čtyři víkendová odpoledne, při kterých jsme se sami – byť na krátkém amatérském filmu – přesvědčili, jaké je natáčení dřina. Já tímto Michalovi a jeho studiu MUX Films, které je ještě v plénkách, chci popřát hodně štěstí u zkoušek, všechno nejlepší k narozeninám a poděkovat mu za tak zábavnou roli, kterou byla postava německého Geista.

P.S.: Účelem filmu je zaujmout vizuální stránkou, tak vás poprosím, abyste byli tak hodní a projevili našim hereckým výkonům alespoň špetku shovívavosti… A podívejte se i na nepovedené scény, které následují po krátkých závěrečných titulcích! 😉

Loading the player...